Bugün yorum ya da öneri yok yaşamış olduklarımı anlatacağım.

Tatil amaçlı yalova ya gittim, ikinci gün bir diş ağrısı sabaha kadar uyuyamadım neyse sabaha karşı yalova ağız ve diş sağlığı merkezine gittim.Tahminim yeni yapılmış neyse kayıt yaptırdım doktor bekliyorum ve geldiler.Yine tahmin ediyorum uyandırdım geldi yanında bir de yardımcısı vardı baktı ve bir ağrı kesici antibiyotik gargara yazdı doktor hanım çekilmesi gerektiğini söyledi aman randevu alacakmışım.

  Neyse randevu için bir kaç kere aradım en sonunda istanbul'dan bir hastaneye aldık arada geçen süre 20 gün :) yine bir doktor hanım ve röntgen istedi ve röntgene baktı çekilecek dedi buyrun çekin dedim. Ben çekemem cerrah çekecek peki doktor hanım yönlendirin dedim olmaz randevu alacaksınız.Hayda ama tekrar ben nasıl randevu alayım yani bir dişimi çektirmek için 2 ay bekleyecek miyiz. Maalesef dedi ona bana değil devlete söyleyeceksiniz.

Bir soru daha sordum çekilen dişin yerine ne olacak implant olması gerekliymiş çekerseniz yapacak mısınız ? dedim yok devlet karşılamıyor dedi güler misin ağlar mısın 2 ay uğraş ki daha çektirmedim dişimi her doktora gitmeden önce sana dünya kadar antibiyotik yazsınlar kullan ,ha bir de diyorlar ki toplum çok antibiyotik kullanıyor çünkü siz zamanında müdahale etmeyip bir diş çekimini 2 ayda yapıyorsunuz?

Bu implant konusunu sağlık bakanlığına şikayet olarak il sağlık müdürlüğünden cevap geldi kısaca şunu diyor hayati bir sorun olmadığı sürece karşılamıyoruz.Ancak hayati bir sıkıntı olursa heyet raporu ile yapıyoruz.Ne ala memleket her ay dünya kadar para ödüyoruz sgk ya ama ölmedeğin sürece çoğu şeyden yararlanamıyorsun ki hastane randevusu alabilirsen.

Not:Burda halkımıza da kızmıyor değilim sevgili arkadaşlar hakkımızı arayalım bu konudan çok müzdarip kişiler var lütfen sağlık bakanlığına cimere ne kadar yazılacak yer varsa hapsine şikayetlerimizi isteklerimizi yazalım.

saygılar sevgiler sağlıcakla kalın...