İYİ BİR BLOG İÇİN NE YAPMALI

Aslında yazıya başlarken önce biraz utandım sanki çok ünlü bir blogger olmuş gibi millete akıl veriyorsun dedim.Daha sonra olsun küçükte olsa bir tecrübe kazandık yarın bir gün tecrübeler çoğalınca belki bir yazı daha yazarım :)

Günümüz de bloglar halen popülerliğini koruyor ve sürdürüyor, blog dünyasın bir çok sektörden iş grubundan insanlar var.Hatta büyük firmalar bile kendi adlarına blog açtırıp şirketler adına yazılar yazıp, ürün tanıtımları yapıyorlar.

Arkadaşlar her geçen gün bloggerlar daha ünlü oluyor hatta fenomen oluyor, belki de o an sizin gördüğünüz bir sorun bir problem bir his çok dikkate almadığınız bir yazı bir makale sizi ünlü yapacak . Belki ödül alacaksınız belki büyük paralar kazanacaksınız .Burada yazdıklarım belki sizi bir anda büyük ve meşhur bir blogger yapmayacak ama ufakta olsa bir katkısı olacak oda bana yeter meşhur olunca belki beni unutmazsınız :)

blog yazmak

ÖNCELİKLİ OLARAK KENDİNİZİ GELİŞTİRİN


Tabi günümüz internet çağı aradığınız her şeyi aşağı yukarı bulabiliyorsunuz fakat ben yinede blogculuk üzerine kitaplar okumanızı öneririm.

Belli periyotlar da konferanslar oluyor takip edip katılmanızı yeni blogcularla tanışıp yeni şeyler öğrenmenizi isterim. Blogları takip edip yenilikleri bilmediğiniz detayları gözlemleyebilirsiniz, diğer blok yazan arkadaşlarla etkileşim halinde olmanızı bloglarını okumanızı yorum yapmanızı ama gerçekten okuduktan sonra yorum yapmanızı tavsiye ederim yoksa saçma sapan yorumlar yazarsınız farkın da bile olmazsınız :) Bu konuda çevreniz olursa takıldığınız bir yerde deneyimli bir bloggerdan destek alabilirsiniz.

Siz artık bir nevi gazetecisiniz düşünsenize istediğiniz haberi reklamı yazıyı dilediğiniz gibi yazabiliyorsunuz. Hem reyting sıkıntınız da yok sizi işten kovamam özgür gazetecisin tabi bir konuda profesyonelsen o konu üzeriden yazarsan hem insanlara daha verimli olursun hem de daha çok zevk alırsın.

BLOGUNUZUN TANITIMINI YAPIN

Arkadaşların bir çoğu yazmak için bilgi paylaşmak için blog işine giriyor birde sırf para kazanmak için girenler var ama onların işi biraz zor çünkü hemen para kazanabileceğini sanıyor malasef hemen kimse kimseye para vermiyor.Tabiki parada kazabilirsiniz öncelikle sitenizi tanıtın yazılarınızı artırın google adwords, facebook gibi sitelerde ücretli ve ücretsiz blogunuzu tanıtabilirsiniz .
Yazılarınız da çoğaldıkça sizde reklam yapmaya başladıkça bakacaksınız ki ziyaret.i trafiği artmış.

BLOGUNUZU MARKALAŞTIRIN

Benim henüz yapmış olduğum bir şey değil ama en kısa sürede yapacağım bir çalışma blogunuzla aynı isimde olmasına dikkat ederek diğer sosyal medya platformların da bloğ sayfası tanıtımı için hesap açın (facebook,twitter,instagram v.s..)

Birde blogunza sizle bütünleşen bir logo edinin dikkat edin telifi olan bir logo olmasın sonra başınız ağrımasın. Blogunuzun google da bulunma şeklini değiştirin.

İLKELİ BİR BLOGEER OLUN

Benim için en önemlisi bu konu sizi sevenler nasıl sizi yanlış ve doğrularınızla kabul ediyorsa sizde okurlarınızı aynı şekilde kabul edin tabi bu saygı çerçevesinde, samimiyetle yaklaşıp dürüst cevaplar verin konularınız eksik olabilir yanlış olabilir bunu kabullenmeyi bilin.

Yani interneti pc yi kullanabilirsiniz ama ne siz robotsunuz nede takipcileriniz yorumlarını düzgün okuyun cevapsız bırakmayın.Herkesle tek tek mümkün olduğunca ilgilenin yaşamı hayatı gözlemleyin yazılarınıza yansıtın hep beraber güzel günler görmek dileği ile....