Yüze Bakan Adam
Bu yazımda size çok sevdiğim bir yazar Ahmet Bey ilgili bir makale hazırladım.Aynı zamanda degerli bir abimiz ve arkadaşım olur ona göre okuyun yani:)

Ayrıca büyük firmalarda ve şirketler de bu konular üzerine eğitim vermektedir. Aşağıda ki yazı kendisinden izin alınarak hatta yazının çoğunluğu kendisi tarafından yazılarak hazırlanmıştır.

Ben bloğumun da çok fazla kitap incelemesi paylaşmadığım için burada kitap incelemesi yapan bloğcu arkadaşlarıma biraz iş düşüyor bu kitapların incelenmesinde hatta bu yazıyı da blog önermelerinde paylaşırlarsa sevinirim.

İnsan Yüzünden Kişilik ve Karakter Tanımlama

İnsanın yaşamı boyunca edindiği deneyimler, onda bedensel izler bırakır. Bu izlerin en açık bir biçimde göründüğü alan, insanın yüz bölgesidir. İnsanlar, birbirlerinin yalnızca yüzünü inceleyerek onların karakterleri ve eğilimleri hakkında önemli bilgiler elde edebilirler. Antroface de denilen bu biyometrik yüz okuma ve profil tanımlama yöntemi ile insanlar henüz konuşmaya başlamadan onlar hakkında önemli bilgiler elde etmek mümkündür.
İnsan yüzünün tüm hatları, ergenlik sonrasında oturur. Hangi alana ilgi duyulduğu, hangi alanda daha üretken ve başarılı olunabileceği gibi kişiye dair önemli ip uçları biyometrik yüz okuma ve profil tanımlama tekniği ile elde edilebilir. Bu teknik, bilimsel temellere dayanmakta, insanı ve arketipleri esas almakta olan tamamen bilimsel bir yaklaşımdır.
Profil Tanımlama; bireylerin yüz, mimik, jest, ses, koku, kıyafet hatta anatomik özellikleri ile beden dillerini deneysel yöntemler kullanarak kişilik, karakter gibi geniş, anlık duygular gibi reflektif davranış ve unsurlarını anlamak için kullanılan tekniklerin bir araya getirildiği özel bir daldır.

İnsanların iç alemlerini nasıl dışarıya yansıttığıyla ilgilenen bu dal, binlerce yıl öncesine dayanan insan sınıflandırma arayışının bilimsel araştırmalar sonucunda ortaya konulan bulgularıyla çalışır. Sözsüz iletişimin derinliğine giden bu eğitimin temel amacı; insan kaynaklarından güvenliğe, satıştan eğitime, psikolojiden liderliğe kadar insani ilişkilerin olduğu hemen her meslekte kullanılabilir bilgileri harmanlayarak temel seviyede sizlerle paylaşmaktır.
1970 li yıllarda suç ve suçlu profilinin oluşturulması amacı ile kullanılan profil tanımlama günümüzde bir çok alanda etkin olarak kullanılmaktadır.
Günümüzde MCI, General Electric, American Airlines gibi dev şirketlerin, FBI, CIA gibi dev kurumların, teknoloji devlerinin, ünlü psikiyatrların yüz analizi ile ilgili hizmet ve eğitimlerinden, hem doğru işe doğru eleman hem de üst düzey yönetici seçmekte hem de danışanlarına hizmet vermekte yararlandığı bilinmektedir.
Amerika’da üst düzey yöneticilerin % 80′ inin bir şekilde bu eğitimlere katıldığını söylemesi de popülerliği arttırmaktadır. Dünyanın en prestijli yüze yakın üniversitenin binlerce yapmış olduğu deneyler ile %93 doğruluk payına ulaşan bu eğitimleri sizlerle paylaşmak ya da sizlere konuyla ilgili alanlarda danışmanlık yapmak istiyoruz.
Ahmet Akça Kitapları
Senin yüzünden
senin yüzünden

Yalan dili edebiyatı
yalan dili edebiyatı

Yakında çıkacak olan kitabı da "Profil Tanımlama" adında olacak