Aslında sadece benim zihnimde yazılmamış cümleler veya kelimeler yok hepimizin zihninde daha oluşturmadığımız, var etmediğimiz belki de bilmediğimiz binlerce kelimeler cümleler var.

Şimdi ben yazıyı yazarken, aslında  beynim de neler var diye bir yoklamaya çalıştım sonra kendimi çok zorlamamaya karar verdim birçok insanın zihninde bulunan kelimeleri, bazen bildiğini de dile getiremiyor.

Bazen de orada olduğunu bildiği halde umursamadığını ama o da zihnimde hala yazılmamış cümleler var dediğini fark ettim.
Bazen insan düşünmüyor değil dünyada neden bu kadar ölüm var zulüm var.

Biz neden zihnimizdeki cümleleri haykırmıyoruz bazen dilimize getirip de söyleyemiyoruz bilemiyorum neden birbirimizi öldürüyoruz.

Neden birbirimize ızdırap çektiriyoruz  neden dünyaya insan kanı üzerinden beslenilmeyeceğini bağıra bağıra, haykıra haykıra söylemiyoruz.
Bu gündelik hayatımızda da böyle yalancı bir insanı fark ettiğimizde direkt suratına sen yalancısın diyemiyoruz...Veya iki yüzlü bir insana sen neden iki yüzlülük yapıyorsun diye direk söyleyemiyoruz.


Zihnimde Hala Yazılmamış Cümleler Var

Zihnimizde oluşuyor zihnimizde bulunuyor ama biz bir türlü dile getirmiyoruz.

Yine burada tabii ki menfaatler ve çıkarlar göz önüne geliyor hani o insandan bir menfaatiniz çıkarınız varsa her şeyi zihnimizdeki gibi direkt suratına söylemiyoruz.

Dünyadaki tüm insanların zihnindeki kelimeleri, cümleleri rahatça söyleyebileceği ama gerçekten doğruları söyleyebileceği insanların ölmediği insanların yazdıklarından ve söylediklerinden önce zihnindeki cümlelerden kelimelerden korkmadığı bir dünya diliyorum.

Lütfen kanlı hesaplarınızın   çıkarlarınızın menfaatlerinizin iki yüzlülüklerinizin, hesap kitap bilmez tavırlarınızın küçük bedenlerin zihninde olumsuz kelimeler ve cümleler oluşturmayacağı bir hayat olsun.

Evet, zihnimde hala yazılmamış cümleler var benim...