Bitcoin ve Altcoin Satın Alma

Arkadaşlar kripto para borsası yaklaşık 1 buçuk senedir sancılı bir dönem geçiriyor, bu nedenle de ilginin biraz azaldığı söylenebilir. Fakat son 1 aydır, yükselme trendine girdi, arada dalgalanmalar olsa da  yakında iyi bir atak yapacağı kanısındayım. Tabii hiç belli de olmaz. 

Yani yatırım tavsiyesi değil, şuan bir çok kişi teknolojisinden çok, işin "nasıl para kazanırım" kısmıyla ilgilendiğinden, bu teknolojinin getirdiklerine çok yer vermeyeceğim. Daha çok "bitcoin nasıl alınır, nasıl satılır" konusuna değineceğim. Piyasaya şimdiden hazırlık olsun diye yazıyorum.


Bitcoin

Bitcoin Nasıl Alınır?

Bitcoin satın alımı için öncelikle Türkiye’de borsalarını kullanmamız gerekiyor. Fiyat ve diğer özellikleri açısından tercih edilebilecek en popüler isimleri BTCtürk, paribu ve koineks olarak sıralayabiliriz. 

Öncelikle banka havalesi yoluyla bu sitelerden birinde açacağımız hesaba para yatırmalı ve ardından o günün BTC veya diğer kripto para kuruna göre alım yapmamız gerekiyor.

Bitcoin Satın Alma

Altcoin Nasıl Alınır?

Alım işleminden sonra isterseniz kripto paranızı o borsada tutabilir isterseniz de ilgili cüzdanlarınıza aktararak saklayabilirsiniz. Altcoin satın almak için ise yurtdışı borsalarını kullanmamız gerekiyor. En popüler yurt dışı borsaları Bittrex, Binance ve coinex diyebiliriz. Fakat son dönemde Türk borsaları da altcoin sayısını artırmaya başladı. 

Her altcoin her borsada bulunmadığı için, aktarım işleminden önce yatırım yapmayı düşündüğünüz altcoinin ilgili borsada bulunup bulunmadığını kontrol etmenizi öneririm. 

Türk kripto para borsasından, yabancı borsaya aktarım ise cüzdan kodlarıyla oluyor.Yani bir nevi ıban numarası gibi. Tabii o ayrı bir makale olur, internette videoları var, dilerseniz izleyebilirsiniz.

Arkadaşlar, nacizane tavsiyem büyük paralarla girip batırıp pişman olmayın önce bir piyasayı çözmeye çalışın.Birde bu işin teknolojisini anlamaya çözmeye çalışın gelecekte büyük bir meslek kolu olacak.

Tavsiye yazı: Kuende Coin