Bir Mim Daha Geldi ve Gitti...
Evet, yine güzel bir mim etkinliğine yakalandık! Mimleyen arkadaşı aşağı yukarı her gün yad ediyorum :) 

İnsan değer verdiği, kıramayacağı dostları tarafından mimlenince, doğal olarak mutlu oluyor ve mim görevini seve seve üstleniyor.  Peki beni kim mimlendi? Elbette hepimizin Dert Anası Gülhan :) Kendisine çok teşekkür ediyorum. Neyse ki sorular çok değilmiş... Şaka şaka böyle etkinlikler birbirimizi tanımak ve kaynaşmak için çok verimli ve güzel oluyor. 


Hadi öyleyse, başlayalım!

1.Yaşınız 60-65'e geldiğinde yaşamak istediğiniz yer?

Hayat neler getirir, neler götürür tabii ki bilinmez ama benim de herkesten çok da farklı hayallerim yoktur sanırım. Doğa ile iç içe, hayvanların insanlardan bol olduğu, mümkünse insanların çok az olduğu bir yerde yaşamak iyi olurdu (henüz kafamda belli bölge yok ama Ege kıyıları olabilir sanırım.) Tabi ben şu ana kadar çok sabit kalmadım, o zaman da bir bölgede sabit durur muyum, bilemiyorum. Ancak, ekonomik durumlar da el verirse, daha çok gezmek isterim. En güzel yerlerden oluşan bir rota belirler, hoşuma giden yerlerde biraz daha uzun vakit geçirir, sonra yine düşerim yollara... Hayal belki ama olsun 65'e kadar yaşayacağımız da kesin değil zaten .

2-Hedefiniz var mı varsa neler?


Tabii ki, herkesin bir hedefi olmalı küçük ya da büyük fark etmez. Aslında fark etmeden ya da bilinçsizce zaten bir sürü hedef koyuyoruz kendimize; işe gideceğim demek bile duruma göre bir hedef sayılır bence. Veyahut bu işi yapacağım, çocuğu bu sene evlendireceğim vs. Ben de kendime işle ilgili bazı hedefler koydum fakat bunu size söylemesem sorun olmaz herhalde :) Ayrıca özel hayatla ilgili hedefler de mevcut ama adı üstünde, özel hayat.  İşte, bu mimlerin de bu sıkıntıları var arkadaş her şeyi aşikar etmek için elinden geleni yapıyor :))

3-Blogger'la nasıl tanıştınız?


Nasıl tanıştık? Yağmurlu bir sonbahar günüydü ve ben epey ıslanmıştım ofise gelirken. Yazmayı çok seven ve özellikle internetle çok haşır neşir biri olarak "yaa bir şeyler yazsam, bunu başkaları da okusa, fikirlerini alsam, bildiklerimi aktarsam" gibi düşünceler vardı aklımda. Oturdum pc'nin başına ve neler yapabilirim, nasıl bir site açabilirim, diye araştırma yaparken blogger ile tanıştım. Açmak için biraz çaba gösterdim ve sanırım bu yazılanları okuyorsanız, başarmışım demektir. 

Bir iki ay kadar yazdım fakat işlerim çok yoğunlaştı, ara vermek durumunda kaldım. Bir kaç ay sonra tekrar yazmaya başladım. Şimdi en az haftada bir yazı girmeye gayret ediyorum. Bazen fazla da oluyor tabi. Ne güzel değil mi? Yazdıklarım, duygularım, düşüncelerim bu şekilde sizlerle buluşuyor. Sizler de o güzel parmaklarınızla duygularınızı ve düşüncelerinizi bana aktarıyorsunuz :)

4-Gurur duyduğunuz başarılarınız var mı, nelerdir?

Benim şu hayatta en çok gurur duyduğum tabii ki biricik oğlum. Diğerleri sonra gelir. 
Üniversitede kimsenin yapamadığı bir projeyi yapabilmenin gururu da var tabii :)) Aslında çok var ama ben bunu yaptım, şunu başardım demek de doğru mu oluyor, bilemedim ki... Şimdi sizlere yazmak bile bana ayrı bir gurur ve sevinç  veriyor. 
Üniversitede yaptım dediğim ısı, nem ve tarih gösteren saatin benzer bir görseli var aşağıda. Yalnız benim yaptığım daha güzeldi ;))

5-Boş vakitlerinizde neler yapıyorsunuz?

Emlak sektöründe çalışıyorum. Bu yüzden vakit bulabiliyorum bazı şeylere ama vakitler boş değil bence. Daha çok işle ilgili zaman harcıyorum; arsa bak, arazi bak vs. Sonra oğlumla çok zaman geçiriyorum. Blog ömrümü yedi ömrümü :)) Yazılar, yorumlara cevaplar, geri dönüşler... Tabii seviyorum ki yapıyorum, değil mi?
Bir arkadaşım kitap hediye etti, şu ara onu okuyorum. Sevdiğim bir kaç dizi var, onları netten izliyorum. Yeni filmleri takip etmeye çalışıyorum. Balık tutmayı da severim. Ama aslında amacım genellikle balık tutmak değil de kafa dinlemek, stresten uzak kalmak, deniz kenarında olmak, gelmişken de olta sallamak, arada bisiklet sürmek. Bir de sosyal bir grupta yöneticiyim, onun toplantıları ve etkinliklerine çok katılıyorum. 
Ayrıca bağ bahçe işleri de ilgimi çekiyor. Bir bahçem var bir de fındıklık.  Onlarla da uğraşıyorum zaman buldukça. Bir de konuşmaktan mutluluk duyduğum insanları arayıp konuşuyorum, bana iyi geliyor :) Eh, benden bu kadar, yoruldum ;)


Arkadaşlar, ben kimseyi mimlemek istemiyorum. Bu nedenle ilgilenen arkadaşlar kendilerini mimlenmiş saysın. Mimi bloğunda cevaplayacaklar dilerlerse bana ulaşıp bu mim için mimlenmek istediklerini iletebilirler. O zaman linklerini eklerim yazı sonuna.  Güzel yorumlarınızı ve olumlu ya da olumsuz eleştirilerinizi bekliyorum. Yorumlarda görüşmek üzere. Dostça kalın...

Bir önceki mim yazımı okumak için buraya tıklayın.

Yorum Yap!

52 Yorum

 1. Bu gidişle Ege kıyılarında yaş ortalaması ülke ortalamasının hayli üzerine çıkacak anlaşılan:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bana da öyle geliyor ama ben yerleşene kadar pek dillendirmeyelim bence teşekkürler :)

   Sil
 2. Mim etkinliğine katılıp, davete icabet ettiğin için teşekkür ederim. Tabii ben biliyordum zaten beni hayırla yad edeceksin hemi de her gün :) O yüzden mimlediydim seni. :) Birinci sorunun cevabı ve altındaki görsel çok hoş olmuş. Umarım hepimiz sağlıklı bir şekilde yaşlanırız da o yaşlarda gezecek dermanımız olur. Ben de severim gezeyim tozayım dünyayı gezeyim hatta ve hatta o yaşa gelmeden de gezmeye imkan bulayım diyorum ben hep. :) Saat çok güzelmiş bu arada. Emeğine sağlık. Teşekkürler keyifli bir mimdi. Yeni mimlerde yine yeni yeniden mimlemek ve mimlenmek dileğiyle :) :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ben teşekkür ederim. Ne demek siz davet ederseniz bize icabet düşer . Umuyorum dilediğiniz herşey gerçek olur. Görsel evet bende çok beğendim, saat beni baya uğraştırmıştı ama aldığım notlar beni epey dinlendirmişti. Çok talı bir yaş alam dönemi geçirmeniz dileği le saygılar.

   Sil
 3. Evet güzel bir konu olan 60-65 yaşlarında nerede yaşamak istediğimiz ile ilgili, bence o yaşa geldiğinde insanın daha merkezde yaşamalı, kısaca 60-65 yaş aralığında olan bir insanın sağlıksal problemler ile karşılaşcağını düşündüğümde iyi sağlık kuruluşlarına ve sosyal kurumlara yakın yaşamak daha mantıklı gibi...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. hastane yakınında yaşamak hiç hayallerim arasında yoktu ama o zaman gelsin bakalım diyelim o halde güzel tavsiyeleriniz için teşekkür ederim.

   Sil
 4. Bu mimleri okuyucular çok seviyor haberiniz olsun :) Cevaplarınız için teşekkürler, keyifle okudum

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. ben teşekkür ederim umarım bu mimi de severek okumuşlardır yada okuyacaklardır.

   Sil
 5. Bu arada diğer hesaptan takip ediyorum ama bu hesabımdan takipte değilmişim. Hemenncik buradan da takibe alayım dedim. :) Yukarıdaki Dert Anası Gülhan hesabı dışında bir de bu var. İkisini de ben kullanıyorum Aso'nun hesabı ayrı. Hani açıklıyorum da malum karıştıranlar oluyor. :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. bende karışma olmaz ama bu hesabınız çok şey kaçırmış demek ki şimdiye kadar teşekkürler :)

   Sil
 6. Bir mim daha böyle geçti ama daha nice mimleriniz olur sizin. Siz yazdıkça biz de yüzümüzde tebessümle, keyifle okuruz :) Yüreğinize sağlık.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Umarım öyle olur diyelim yüzünüzde tebessüm sağlayabiliyorsam ne mutlu çok teşekkür ediyorum.

   Sil
 7. Sanırım bir çoğumuz ege kıyılarına kök salacak :) çoğumuzun ortak noktası :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet banada öyle geliyor ama fena mı olur bütün bloggerlar bir arada etkinlik yaparız :)

   Sil
 8. Mim okumayı seviyorum ben, ortak noktada buluşturuyor bloggerları. Balık tutmanın dinginleştirdiği konusunda hem fikiriz. :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet hem birbirimiz az da olsa yakından tanıyor ortak paylaşımlar yapıyoruz. Evet balık tutmak bana çoğu zaman huzur veriyor :)

   Sil
 9. çok güzel bir mim etkinliği olmuş

  YanıtlaSil
 10. Kaz Dağları ve civarını tavsiye ederim. Emeklilik döneminde yaşamak için en güzel yerlerden. Gerçi bu altın madeni konusundan dolayı ne kadar bozulur bilmiyorum ama Akçay - Altınoluk hattı hala daha temiz.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. kaz dağlarına gittim bir kaç kere altın oluk kısmında da villa ve hastane projeleri yapılacak diye biliyorum :)

   Sil
 11. Güzel bir mim olmuş. Emeğinize sağlık . Üniversitedeki proje başarınızdan dolayı tebrik ederim. Bağ bahçe işlerini ben de çok seviyorum: )

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkür ederim zorda olsa başarabildik işte bağ bahçe toprak işleri adamı dinlendiriyor.

   Sil
 12. Bir mim yazısı daha okudum, akıcı bir ifadeyle verilmiş net cevaplar gördüm, şimdi gidiyorum, sonra yine uğrarım, hayatta başarılar. = )

  YanıtlaSil
 13. Ne samimi bir yazi olmuş. Iyi ki de bloğu açmışsın. Blog dünyasında senin gibi samimi ve dost insanlara ihtiyaç var 😊

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkür ederim o sizin güzel bakış açınız saygılar sunuyorum

   Sil
 14. Ne kadar sıcak bir yazı gerçekten.İyi ki aramızdasınız :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkürler sıcak bir blog arkadaşlığı olunca böyle sıcak yazılar çıkıyor diyelim saygılar.

   Sil
 15. Tam sohbet havasında bir yazı . İnsan okuyunca devamını da okumak istiyor sanırım bir taktiği olmalı :))
  itiraf edeyim ki çok güzel görsel seçmişsiniz . Hele ilk fotoğraf çok güzel

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkür ederim beğenmenize elimizden geldiğince okuyucuya beğendirmeye çalışıp gerçekleri aktarmaya çalışıyorum saygılar

   Sil
 16. Herkes de mutlaka Ege kıyıları sevdası var.. ama cidden bunu hakediyor.. Fındık bahçesini kıskandım.. yazının alt tarafındaki etkinlikleriniz çok keyifli, bravo size. :)
  Sevgiler,

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkür ederim fındığı toplamak biraz meşakatli ama bilginiz olsun . evet ege denizi herkesi çekiyor sanırım.saygılar sevgiler bizden :)

   Sil
 17. Çok keyif alarak okudum. Teşekkürler Engin Bey.

  YanıtlaSil
 18. Okuması keyifli bir mim olmuş, emeğinize sağlık.

  YanıtlaSil
 19. ay ne atmışbeşi yaaa en az doksan olmalıııı :)

  YanıtlaSil
 20. Bencede en güzeli gezmek Allah sağlık verdikçe gezmek gerek.Harika bir mim olmuş .Ailenizle mutluluğunuz daim olsun.Sevgiler.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkür ederim güzel dilekleriniz için saygılar.

   Sil
 21. Oğlunla ve ailenle mutlu bir ömür geçirmen dileğiyle abi...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkür ederim recep bey bilmukabele saygılar

   Sil
 22. İlginç ve hoş bir yazı olmuş. Oldukça beğendiğimi söylemeliyim. :)

  YanıtlaSil
 23. oğlunuza büyük vakit harcaya bilmeniz gerçekten çok güzel. Biliyorsunuz Türk yapısında çocuklar annelerin çeyizinde gelir :)) babalar ilgileniyorsa bu anneye büyük bir lütuftur

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet genelde whatsapp durumu mu takip edenler daha çok bilgi sahibi ama burada da bahsetmek istedim.

   Sil
 24. Yağmurlu bir sonbahar günü ne çok şey oluyor :) Güzel bir mimdi teşekkürler

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ben teşekkür ederim evet yağmurlar aslında sokakları da temizler biraz :)

   Sil
 25. 60'lı yaşlarımda nerede olmak isterim acaba.. Merak ettim şimdi. Hiç düşünmemiştim. Biraz düşüneyim ben.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bi düşünü bakalım bulamazsanız tavsiyelerde bulunuruz :)

   Sil
 26. mimlenseydim ah ne yazardm :)

  YanıtlaSil
Emoji
(y)
:)
:(
hihi
:-)
:D
=D
:-d
;(
;-(
@-)
:P
:o
:>)
(o)
:p
(p)
:-s
(m)
8-)
:-t
:-b
b-(
:-#
=p~
x-)
(k)