Aşık Erkeğin Duygularını Dışa Vurumu!Erkekler genelde duygularını ifade etmekten kaçınırlar; kadınların aksine, sevdiğini söylemesi için bunun açıkça sorulması gerekir. Erkekler için, bu konuda açık olmak çok zor fakat imkansız değil. Hele ki kalplerini açıp içeri girmesine izin verdikleri kadın için, bütünüyle açık olmayı başarabilirler..  

Bir erkeğin sana gerçekten değer verip vermediğini anlaman için dikkat etmen gereken bazı işaretler var. İşte onlardan bir kaçı

"Ve Erkekler!"

💥Bir erkek sadece güzelliği değil, sevdiğini her haliyle sever. Kusurlarını, hatalarını, erdemlerini; seni sen yapan kişiliğini sever. Kararlarını sever seçimlerine saygı duyar… Her konuda başarılı olmanı ister, başarılarınla gurur duyar; tıpkı bir ebeveynin çocuğuyla gurur duyduğu gibi… 

💥Erkeklerin çoğu, sadece tutku hissettiğinde karşısındakine konsantre olur. Seven erkek  duymaz, dinler. Pür dikkattir karşında, söylediklerini önemser, tavsiyelerini dinler. Seninle sohbet etmeyi sever. 

💥Bir erkeğin aşık olduğunun en önemli işareti fedakarlıktır. Kendisini mutlu eden şeylerden senin için vazgeçebiliyor, senin için planlarını hiç düşünmeden değiştirebiliyorsa bu sana gerçekten aşık olduğunu gösterir. Hayatındaki öncelik olduğunu hissettirir. 

💥Kavga her zaman bir ilişkinin kötüye gittiğine işaret değildir. Seven kişi ilişkisi için savaşır. Sorunlarınız varsa seninle tartışmaktan, kavga etmekten kaçınmaz. Ta ki çözüm bulana kadar. Çünkü seni seviyor ve kaybetmekten korkuyordur. Zaman zaman seninle tartışması da işte bu yüzden. Aşık bir adam onun hayatında olduğun için kendini hep şanslı hisseder ve seni kaybetmemek için her şeyi yapabileceğini hissettirir… 

💥Aşk kimi zaman saplantılı bir hal alsa da, herkesin tatması gereken bir histir. Bir de karşılıklıysa, işte o zaman verdiği hazzı en zirvede yaşatır. Erkek aşıksa, aşkına dair önemli şeyleri unutmaz; yıldönümleri, kahveyi nasıl içtiği, en sevdiği yemek, en sevdiği müzik vs...

💥Bir erkek, toplumsal statüsü ne olursa olsun, zayıf ve itaatkar görünmekten hoşlanmaz. Ancak söz konusu aşık olduğu kadınsa, o zaman işler değişir. Çünkü sana karşı sevgiyle doludur ve sana ait her şeyi seviyordur, bu da bütün kaygılarını bir kenara bırakması için gereken sebeptir. 

💥Bakımsız ve korkunç! göründüğün anlarda bile seni hayranlıkla seyreder. Saç baş dağılmış uyandığında bile sana aşkla bakar; dişlerini fırçalamadan önce öpmeye kalkar. Sen uyuklamaya devam ederken çayını, kahveni, kahvaltını hazırlamaktan haz duyar… 

💥İçten dokunuşlar! Beklenmedik anda gelen öpücükler, saçını okşamalar, içten sarılmalar, samimi jestler. Bir erkek, bu duygu dolu küçük fiziksel jestleri sadece gerçekten aşık olduğu kadına yapar. Bunu bakışlarından da anlarsın…ve bu ikinizi bütünleştiren önemli detaydır. 

Veee son söz;  Erkekler eylemle sever, kelimelerle değil!

Tavsiye Yazı: Kadınlar/Erkekler Neden Aldatır? Aldatanı Ele Veren İşaretler Nelerdir?

Yorum Yap!

40 Yorum

 1. Evet, kavga yapmak da bir iletişimdir, ilişkinin kötüye gittiğini göstermez. Susmak, içine atmak daha büyük problem, daha sonra geri dönülmez sonuçlar olabilir. Hem tartışmalardan sonraki barışmalarda duygular her zamankinden daha yoğun yaşanabiliyor.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bilemedim ama herşeyin fazlası zarar olduğu gibi bence kavganında fazlası zarar gibi geliyor kişileri yıpratıyor bence

   Sil
 2. "Erkekler eylemle sever, kelimelerle değil!" o kadar hoşuma gitti ki bunun üstüne bir şey söylemek yersiz olur . Bir erkeğin duygularını bu kadar güzel ifade etmesi de alkışa değer doğrusu :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkür ederiz güzel duygu ve fikirlerinizi paylaştığınız için saygılar.

   Sil
 3. Ahmet Mahmur29 Ekim 2019 17:32

  Çok bilgilendirici bir yazı olmuş. Aşık bir erkek duygularını nasıl dışa vurmalıdır? başlığıyla daha çok dikkat çekerdi belki ama yinede içeriği dolu dolu

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Olabilir daha bir çok seçenek mevcut tabi ki ama bir tanesini eninde sonunda seçmek gerekiyor aşık erkeğin duygularını dışa vurumunu tercih ettik saygılar.

   Sil
 4. Güzel bir yazı idi. Erkeklerin ve kadınların işletim sisteminin farklı olduğunu anlamak çok faydalı olacaktır. Çok teşekkürler.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. ben teşekkür ederim saygılar.

   Sil
  2. Arada böyle yazılar çok iyi oluyor Engin Bey, teşekkürler.

   Sil
  3. ben teşekkür ederim.

   Sil
 5. Etkileyici ve bir o kadarda bilgilendirici bir yazı, dediğiniz gibi kavga etmek her zaman ilişkinin kötüye gideceğine ya da biteceğine dair bir işaret değildir, ellerinize sağlık teşekkürler..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ben teşekkür ederim kendimizde birşeyler yazmaya çalıştık saygılar.

   Sil
 6. Yazınıza tamamen katılıyorum. Aşk Sevgi sözden çok adımla kendini gösterir sevginin dışa vurumu aşk belkide sevince kavga bile güzel olur ama sevince
  Sevmek günümüz insanlarının anladığı gibimi
  Mihriban Abdurrahim karakoç
  Zahidem Neşet Ertaş

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet artık sevgiler aşklar bile günü birlik olmuş ama bir şekilde de bu kıyamet kopacak değil mi?

   Sil
 7. Ayy çok güzel bilgiler bunlar.Teşekkürler ❤

  YanıtlaSil
 8. cok güzel bi yazi

  YanıtlaSil
 9. Ben her zaman sevenin sevdiğini söylemesinden yanayım. Bunu yaparım da bol bol. Sevdiğimi o kadar çok söylerim ki oğlum bıktım söylemenden bile der. :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bence de haklısınız insan ne kadar bilse de hissetse de arada duymakta istiyor değerli yorumunuz için teşekkür ederim.

   Sil
 10. Son söz gerçekten de tam yerinde oldu, kelimeler yanıltıcı, altatıcı ya da tam ifade edemeyebilir ama davranışlar öyle mi! Bizi güzel anlatmışsınız hocam artık biraz olsun aşığın halinden anlayın bayanlar :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Vallahi Erhan Bey bu devirde Kim kimin halinden anlar bilmiyorum ama Aşıklar bile birbirinin halinden anlamıyor gerçi eski aşklar da pek kalmadı.
   Aşk kelimesinin içi çok boşaltıldı, bir günde 2 günde tanıdıkları insanlara Aşkım canım cicim bebeğim bir tanem ve türlü çeşit kelimeler söyleyip ertesi gün Allah belanı versinlerle ayrılan bir topluma Daha doğrusu bir sevgi ve aşk kavramına sahip olduk o yüzden kimse kimsenin halinden anlamaz mümkün olduğunca anlatmaya çalışacağız ama mümkün olur mu bilmiyorum değerli Yorumun için teşekkür ederim.

   Sil
 11. Ne kadarda güzel ifade etmişsiniz aşık erkeğin duygularını dışa vurumunu özellikle kavga eden ciftlerin çözüm odaklı olma kismi. Aslında kadın kendini net bir şekilde ifade eden erkekleri daha çok tercih ediyor sanırım. Bende o tarafta olmalıyım ve daha güvende hissediyor kendini ....

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet ama sanırım artık şu devirde şu ortamda insanlar önünü tam göremediği için, bu aşk için de geçerli Çünkü çok acılar çok aldatmalar Ne bileyim birçok yaşadığı şeyden etkilenerek her şeyi temkinli yanaşıp ve net olamıyorlar diye düşünüyorum.

   Sil
 12. Erkeklerin kelimelerle değil, eylemle sevgisini gösterir gerçekten de (çoğunlukla öyle). Elbette kadınlar bundan mutluluk duyar ama o sevgi sözcüklerini de duymayı ister :)
  Güzel bir yazı, yüreğinize sağlık.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkür ederim Deniz Hanım, ben de size katılıyorum.Evet yani insan da olsa hayvan da olsa ne olursa olsun sevgi sözcükleri duymak istiyor, ruhuna iyi geldiğini düşünüyorum sevindim bir sene arada duymak herkesin hakkı bence.

   Sil
 13. kadınların da kelimeleri bekleyip durmasıyla birlikte ilişkide süreç kısır bir döngüye dönüşebiliyor. Kadınların duygularını daha iyi ifade edebildikleri erkeklerin ise duygularını dışa vuramadığı doğru..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet beklenti her geçen gün artıyor ama karekter ve yapı aynı hızla değişmiyor genlerden geliyor. sanırım teşekkürler.

   Sil
 14. ben duygularımı asla belli ettirmem ne malum arada bir belli edince kendi çıkarınca bir şeyler yapıyorlar aşık erkeğin duyguları bence saklı kalsın :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Tercih meselesi zaten erkeğin yapısı gereği de pekte belli ettiği söylenemez.

   Sil
 15. Aşık erkeğin duygularını dışa vurması oldukça güzel bir durumdur :)

  YanıtlaSil
 16. Evet hepsi mevcut okudukça mutlu oldum seven insan gerçekten fedakârlık yapmayı bilmeli (:

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Mutlu olmanıza sevindim bence de sevgi en çok fedakarlık gerektiriyor.saygılar.

   Sil
 17. Yanıtlar
  1. Then I say what the right article is called :)

   Sil
 18. bence aşık erkek duygularını dışa vurur ben gibi mesela ama bu tabi kişiden kişiye değişiyor.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Değerli yorumlarınız için teşekkür ederiz.

   Sil
 19. ''Erkekler eylemle sever, kelimelerle değil.'' Bu sözü çok sevdim nokta atışı olmuş resmen. Malum biz kadınlar kadar ağzı laf yapmıyor erkeklerin. Hatta kimi zaman konuşmak işkence gibi geliyor:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet sanırım o kadar konuşmayı seviyoruz gerçi bazen bizim çenelerde açılmıyor değil ama genele bakınca dediğiniz gibi teşekkür ederiz.

   Sil
Emoji
(y)
:)
:(
hihi
:-)
:D
=D
:-d
;(
;-(
@-)
:P
:o
:>)
(o)
:p
(p)
:-s
(m)
8-)
:-t
:-b
b-(
:-#
=p~
x-)
(k)