En İyi Yerli Teknoloji BloglarıGünümüzde teknoloji hızla ilerliyor ve o ilerlerken bizim de yerimizde durmamız dezavantajımız olur. O yüzden teknolojinin hızına ayak uydururken aynı zamanda takip ettiğimiz kaynakları da çok iyi seçmemiz gerekir. Özellikle bizlere en güncel bilgiyi sunan kaynaklarla birlikte hem zamana ayak uydurmayı amaçlarken aynı zamanda yeni bir teknoloji ürünü satın almak için planlar yaparken çok dikkatli, akıllı hareket etmemiz gerekir ki doğru sonuçlar alabilelim. Bu konuda bize gerekli bilgiyi ve fikri sunan teknoloji blogları oldukça fazla.

Günümüzle ilgili en doğru teknolojik kaynaklara ulaşmak için kesinlikle doğru ve net verileri elde etmemiz gerekiyor. Bizlere,  en doğru bilgiyi sunacak kaynaklar, bizleri doğru teknolojik ürünlere yönlendirir. Biz de siz değerli okuyucularımız için en iyi yerli teknoloji blogları sıralamasını yaptık.


En İyi Yerli Teknoloji Blogları

En İyi Yerli Teknoloji Blogları Listesi

İşte her daim en iyi biçimde faydalanabileceğiniz yerli teknoloji bloglarından en iyi teknoloji blogları;

1. Elma Dergisi: Elma Dergisi,  Mehmet Avincan tarafından 6 Ocak 2010 tarihinde kuruldu.  Apple şirketi,  iPad,  Macintosh,  iPhone,  iPod,  OS X,  İOS kısacası Apple ile ilgili her türlü haberleri ve güncellemeleri kurulduğu andan günümüze kadar Türkiye’deki Apple severlere ulaştırmayı kendine ilke edinmiştir. Ayrıca,  Türkiye’nin en sık güncellenen Apple blogları arasında yerini almayı başarmıştır.

2. AOrhan:  Ahmet Orhan tarafından 2009 yılında kurulmuştur.  AOrhan.com internet ve teknoloji kategorisinde güncel ve bilgilendirici makaleleriyle adını duyurmuştur. Blog, günlük takipçileriyle geniş kitlelere hitap eden bir teknoloji blogu olarak karşımıza çıkar.

3. Teknoblog: Teknoblog,  en yeni teknolojik gelişmelerle birlikte en son çıkan ürünleri en hızlı bir biçimde okuyucularına ulaştırmayı görev bilen bir blog… Günlük yaklaşık 10 binlere varan tekil ziyaretçi sayısıyla oldukça önemli bir kitleye hitap ettiğini söyleyebiliriz.  Günde ortalama 20 haber ve yazının yer aldığı blog sayfası ayrıca sık aralıklarla gerçekleştirmiş olduğu detaylı ürün incelemeleriyle de kendi alanında önemli bir yere sahiptir. Yani,  önemli bir kaynaktır…

4. Tekno Twit: Ozan Koç tarafından 2011 yılında hayata geçirilmiştir.  Tekno Twit,  mobilden tutunda internet teknolojisine kadar teknolojiyle ilgili güncel paylaşımlarıyla oldukça başarılı bir blog olarak karşımıza çıkıyor. Ayrıca,  bu başarısı çeşitli blog ödüllerinde de aldığı derecelerle de daha çok adının duyulmasına neden olmuştur. 

5. Teknolog:  2007 yılından bu yana yayın hayatını sürdüren Teknolog,  teknolojik ürünler ve web teknolojileri üzerine makaleler ve haberler yayınlamaktadır. Blog,  resimli ve videolu haberlerden oluşmasından dolayı ilgi çekmektedir.

6. Yeni Bu: 2005 yılından günümüze kadar en ilginç ve en yeni teknolojik cihazların paylaşıldığı bir blog sayfasıdır. Yeni Bu’nun kendine ait kemikleşmiş bir takipçi kitlesi vardır. Haberler, yazılar ve yorumlarla farklı bir blog sayfası olarak karşımıza çıkıyor. 

Ülkemizdeki,  teknoloji blogları, çoğu belli kaynaklardan oluşan haberleri kullanıp içerik oluşturarak başarılı olmaya çalışıyorlar.  Ama insanlar, haberi her zaman gerçek kaynağından ve bilirkişiden almayı tercih eder. Eğer sizde başarılı bir teknoloji blogu oluşturmak istiyorsanız kesinlikle bir fark yaratmalısınız ki başarılı olabilin…

Tavsiye yazı- Kandaki Zararlı Bakterileri Yok Eden Küçük Robotlar

Yorum Yap!

34 Yorum

 1. Güzel ve temiz bir liste olmuş. Teknoloji blogları çok fazla takip ediliyor. Bu yüzden çok fazla çıktı ortaya. Ama bu listedekiler gayet temiz olmuş.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkür ederim yazımızı beğenmenize memnun olduk saygılar.

   Sil
 2. Sadece Teknoblogu biliyorum ben. Paylaşım için teşekkürler.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Diğer blogları da öğrenmiş oldunuz sanırım biz teşekkür ederiz.

   Sil
 3. Çoğunu tanımam, teşekkürler tanıtım için.

  YanıtlaSil
 4. Teknoloji son zamanlarda her alanda önemli rol oynuyor. Bu konu hakkında kavram kargaşaları oluyordu. Sayenizde müracat edeceğim siteleri tanımış oldum sağolun hocam

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Siz sağolun seçimlerimizi beğenmenize sevindik saygılar.

   Sil
 5. Her zaman düzenli olarak değil de zaman zaman uğradığım bloglar teknoloji blogları. Listeden sadece AOrhan sık kullanılanlarda ekli.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. En azından fikir sahibi oldunuz teşekkürler.

   Sil
 6. 2 tanesini biliyordum diğerlerini ilk kez duydum hemen bakayım
  teşekkürler editör

  YanıtlaSil
 7. bende teknoloji ile ilgili bilgi almak istediğimde ya blogları okuyorum ya da forumları ziyaret ediyorum. Doğru ve ilk ağızdan bilgi almak çok önemli çünkü

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. ne güzel teknoloji bloglarını yakından takip etmek saygılar.

   Sil
 8. Oldukça seçici davranılmış liste hazırlanırken. 6'sından yarısını biliyordum. Diğer yarısını da tanımış oldum sâyenizde.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ne mutlu bize size takip edebileceğiniz teknoloji bloglarını tanıtmış olduk saygılar.

   Sil
 9. Güzel paylaşımları olan yerli teknoloji blogları..
  Yerli teknolojimizin de giderek artacağını ve ilgi gösterenlerin çoğalacağını düşünüyorum. Teknolojik ürünlere yüksek harcamalar yapıyoruz, parayı hep dışarı kaçırıyoruz. Türkiye'nin üretime ihtiyacı var derken her alanda üretime ihtiyacı olduğunu görüyoruz.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet teknoloji üretmek konusunda ülkemiz malesef ki bayağı bir geride kalmış durumda dediğiniz gibi bu konuya daha çok önem verilmeli Evet ister istemez bu konulara daha çok ilgi göstermek zorundayız teşekkürler.

   Sil
 10. Bilmediğim blogları da öğrenmiş oldum.Bu tür ama farklı kategorilerdeki blogları da ileride paylasabilirsiniz👍

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Düşünülebilir yine böyle bir çalışma yapmak teşekkürler.

   Sil
 11. Teknoloji Bloglarından haberdar değilmişim teşekkürler bunları öğrenmem iyi oldu.

  YanıtlaSil
 12. En iyi yerli teknoloji bloglarının bazılarını duymuştum. Bilmediklerimi ziyaret ederim birazdan. Teknoloji çok uzmanı olduğum bir konu değil. Ama insan okudukça bir şeyler öğreniyor. Teşekkürler verdiğiniz güzel bilgiler için.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Biz teşekkür ederiz tam uyum sağlayamasak da teknolojiye takip etmek iyidir. saygılar.

   Sil
 13. teknoloji blogları hakkında harika bir çalışma olmuş teşekkür ederiz sayenizde bilmediklerimi ögrenmiş oldum

  YanıtlaSil
 14. Birbirinden değerli ve alanlarının en otoriter yerli teknoloji blogları bunlar. Bazıları sanırım eskisi kadar aktif değil ama yine de hala en iyi teknoloji bloğu olma konusunda rakiplerini zorluyorlar. Teşekkürler paylaşım için.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet yayınlamak için bu blogları tercih ettim faydası dokunacağına inanıyorum teşekkürler.

   Sil
 15. Paylaştığınız teknoloji blogları arasında takip ettiğim 1-2 tane var. Belki en iyi olarak kendimi de sayabilirim. :') Şaka bir yana, buradan birkaç blogu da takibe aldım. Teşekkürler.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkürler umarım sizide zirveler de görürüz saygılar.

   Sil
 16. Benim için çok faydalı bir yazı oldu. Google'a teknoloji blogları yazınca saçma sapan siteler çıkıyor. Sayenizde bu külfetten kurtuldum. Teşekkürler.

  YanıtlaSil
 17. Güzel bir makale olmuş elinize sağlık, ilerleyen dönemlerde umarım blog yazınızda yer alırız. :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. İnşallah ama biraz daha emek harcamak sanırım .

   Sil
Emoji
(y)
:)
:(
hihi
:-)
:D
=D
:-d
;(
;-(
@-)
:P
:o
:>)
(o)
:p
(p)
:-s
(m)
8-)
:-t
:-b
b-(
:-#
=p~
x-)
(k)