Hakkımızda

Blog yazmaya aslında çok önceleri karar vermeme rağmen, 2016 yılında başladım. Adım Engin, 37 yaşındayım. Bir oğlum var, 6 yaşında. Liseden torna tesviye bölümü mezunuyum. Sonra Kahramanmaraş Sütçü İmam üniv. 2 yıllık elektrik elektronik bölümünü okudum. Askerden sonra özel bir şirkette boya yapma programlarının eğitimini verdim ve burada 7 sene çalıştım.

Gezmeyi zaten çok seven biri olarak, şirkette çalışmaya başlamadan önce 35 il gezdim. Bu şirkette çalışmaya başladıktan sonra ise gezip gördüğüm il sayısı 79’a yükseldi. Yaklaşık 10 da ülke gezdim; Rusya, Romanya, Özbekistan, Kazakistan, Ermenistan, Kıbrıs, Gürcistan, Azerbaycan v.s şimdilik bu kadar yeter çok da kafanızı şişirmeyeyim 🙂 Daha sonra açık öğretime yazılıp burada 4 yıllık işletme bitirdim Öğrenmeyi bırakmadım, yemek kursuna yazılıp sertifika aldım. Tabii bu kesmedi beni bir de bilgisayar ve bilgisayarlı muhasebe kursuna gittim ve oralardan da sertifika aldım.

Sanırım çok fazla seyahat etmek yordu beni, üzerine bir de çocuk olunca bu şirketten ayrıldım. Ailemin emlak üzerine bir ofisi vardı hali hazırda, orada çalışmaya başladım. Gayrimenkul danışmanlığı alanında kendimi geliştirmek için emlak komisyonculuğu kurslarına gidip sertifikalar aldım. İnsanlarla daha iyi iletişim kurabilmek için diksiyon kursuna da gittim ve bir sertifika da onun için aldım. Genelde tarla ve arazi üzerine çalıştığım emlak sektöründe, bitkiler ve ağaçlar daha çok ilgimi çekmeye başlayınca bahçecilik kursuna yazıldım. Bağlamayı çok seviyorum, türkü dinlemek beni dinlendiriyor diye bağlama kursuna da başladım.

Anlayacağınız ilgimi çeken konularda kendimi geliştirmek için hep çaba harcadım. 2015’de emlak piyasası ve teknoloji üzerine yazmaya karar verdim ama yoğunluktan dolayı bir türlü fırsat bulamadım yazmaya. Nihayet 2016 da yazmaya başladım ve 3 senedir de yazıyorum. Bildiklerini saklamak yerine aktarmayı sevenlerdenim . Bloğumda benimle iletişime geçebileceğiz iletişim kısmı mevcut istediğiniz her konu da yazabilirsiniz. Elimden geldiğince yardımcı olurum yada yazmamı istediğiniz konular olursa lütfen bildirin.

Başa dön tuşu