Genel

Hadi birlikte oynayalım

Hadi birlikte oynayalım kitap tanıtımı,

Hadi birlikte oynayalım Ferah diba izgiDeğerli bir arkadaşım aile terapisti ve çocuk terapisti olan ferah diba izgi ‘nin kaleme almış olduğu, Hadi birlikte oynayalım eserini sevgili okuyucularımıza tanıtmak istiyoruz.
 Ayrıca gelirin çocuklara burs olarak verilmesi de beni çok mutlu etti ferah hanıma başarılar diliyorum. Ferah Hanım’ın Ağzından ufak bir tanıtım yazısı bırakıyorum aşağıya…


Hepimizin en değerli varlıkları olan çocuklarımızın en iyi şekilde gelişmesini isteriz ve ebeveynler olarak elimizden geleni yapmak isteriz. Hatta bilişsel açıdan gelişimi için sürekli ders çalışmasını ister ve bu konuda gerekli yönergeleri veririz. Bazen unuttuğumuz bir konu olur ki bu da çocuğun oyunla öğrenmesinin daha kalıcı, daha eğlenceli olduğudur. 


 Çünkü çocuklar doğdukları andan itibaren çeşitli şekillerde, çeşitli obje ve nesnelerle oyun kurar, gerçek yaşamla ‘oyun’ aracılığıyla iletişime geçerler. Oyun, çocuğun yaşamının en ciddi ve en vazgeçilemez bir parçasıdır. 

 Çünkü oyun oynamak çocukları fiziksel, duygusal, sosyal ve zihinsel olarak geliştirmektedir. Oyunlar çocukların en çok eğlendikleri ortamlardır.Ünlü araştırmacı Boratav bu konuda; oyun, çocukların ve daha az ölçüde büyüklerin günlük geçim didinmelerinden ayırabildikleri boş zamanlarında herhangi bir üretim çabasını ya da başka çeşitten bir hizmeti zorunlu kılmadan, sadece eğlenme yolu ile dinlenmelerini sağlayan eylemlerdir.

Engin Çilekci

Keşfet, Öğren, Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu