teknolojiweb

En İyi Yerli Teknoloji Blogları


Günümüzde teknoloji hızla ilerliyor ve o ilerlerken bizim de yerimizde durmamız dezavantajımız olur. O yüzden teknolojinin hızına ayak uydururken aynı zamanda takip ettiğimiz kaynakları da çok iyi seçmemiz gerekir. Özellikle bizlere en güncel bilgiyi sunan kaynaklarla birlikte hem zamana ayak uydurmayı amaçlarken aynı zamanda yeni bir teknoloji ürünü satın almak için planlar yaparken çok dikkatli, akıllı hareket etmemiz gerekir ki doğru sonuçlar alabilelim. Bu konuda bize gerekli bilgiyi ve fikri sunan teknoloji blogları oldukça fazla.

Günümüzle ilgili en doğru teknolojik kaynaklara ulaşmak için kesinlikle doğru ve net verileri elde etmemiz gerekiyor. Bizlere,  en doğru bilgiyi sunacak kaynaklar, bizleri doğru teknolojik ürünlere yönlendirir. Biz de siz değerli okuyucularımız için en iyi yerli teknoloji blogları sıralamasını yaptık.

En İyi Yerli Teknoloji Blogları


En İyi Yerli Teknoloji Blogları Listesi

İşte her daim en iyi biçimde faydalanabileceğiniz yerli teknoloji bloglarından en iyi teknoloji blogları;


1. Elma Dergisi: Elma Dergisi,  Mehmet Avincan tarafından 6 Ocak 2010 tarihinde kuruldu.  Apple şirketi,  iPad,  Macintosh,  iPhone,  iPod,  OS X,  İOS kısacası Apple ile ilgili her türlü haberleri ve güncellemeleri kurulduğu andan günümüze kadar Türkiye’deki Apple severlere ulaştırmayı kendine ilke edinmiştir. Ayrıca,  Türkiye’nin en sık güncellenen Apple blogları arasında yerini almayı başarmıştır.

2. AOrhan:  Ahmet Orhan tarafından 2009 yılında kurulmuştur.  AOrhan.com internet ve teknoloji kategorisinde güncel ve bilgilendirici makaleleriyle adını duyurmuştur. Blog, günlük takipçileriyle geniş kitlelere hitap eden bir teknoloji blogu olarak karşımıza çıkar.

3. Teknoblog: Teknoblog,  en yeni teknolojik gelişmelerle birlikte en son çıkan ürünleri en hızlı bir biçimde okuyucularına ulaştırmayı görev bilen bir blog… Günlük yaklaşık 10 binlere varan tekil ziyaretçi sayısıyla oldukça önemli bir kitleye hitap ettiğini söyleyebiliriz.  Günde ortalama 20 haber ve yazının yer aldığı blog sayfası ayrıca sık aralıklarla gerçekleştirmiş olduğu detaylı ürün incelemeleriyle de kendi alanında önemli bir yere sahiptir. Yani,  önemli bir kaynaktır…

4. Tekno Twit: Ozan Koç tarafından 2011 yılında hayata geçirilmiştir.  Tekno Twit,  mobilden tutunda internet teknolojisine kadar teknolojiyle ilgili güncel paylaşımlarıyla oldukça başarılı bir blog olarak karşımıza çıkıyor. Ayrıca,  bu başarısı çeşitli blog ödüllerinde de aldığı derecelerle de daha çok adının duyulmasına neden olmuştur. 

5. Teknolog:  2007 yılından bu yana yayın hayatını sürdüren Teknolog,  teknolojik ürünler ve web teknolojileri üzerine makaleler ve haberler yayınlamaktadır. Blog,  resimli ve videolu haberlerden oluşmasından dolayı ilgi çekmektedir.

6. Yeni Bu: 2005 yılından günümüze kadar en ilginç ve en yeni teknolojik cihazların paylaşıldığı bir blog sayfasıdır. Yeni Bu’nun kendine ait kemikleşmiş bir takipçi kitlesi vardır. Haberler, yazılar ve yorumlarla farklı bir blog sayfası olarak karşımıza çıkıyor. 

Ülkemizdeki,  teknoloji blogları, çoğu belli kaynaklardan oluşan haberleri kullanıp içerik oluşturarak başarılı olmaya çalışıyorlar.  Ama insanlar, haberi her zaman gerçek kaynağından ve bilirkişiden almayı tercih eder. Eğer sizde başarılı bir teknoloji blogu oluşturmak istiyorsanız kesinlikle bir fark yaratmalısınız ki başarılı olabilin…

Tavsiye yazı- Kandaki Zararlı Bakterileri Yok Eden Küçük Robotlar

Engin Çilekci

Keşfet, Öğren, Paylaş

İlgili Makaleler

35 Yorum

  1. Teknoloji son zamanlarda her alanda önemli rol oynuyor. Bu konu hakkında kavram kargaşaları oluyordu. Sayenizde müracat edeceğim siteleri tanımış oldum sağolun hocam

  2. Güzel paylaşımları olan yerli teknoloji blogları..
    Yerli teknolojimizin de giderek artacağını ve ilgi gösterenlerin çoğalacağını düşünüyorum. Teknolojik ürünlere yüksek harcamalar yapıyoruz, parayı hep dışarı kaçırıyoruz. Türkiye'nin üretime ihtiyacı var derken her alanda üretime ihtiyacı olduğunu görüyoruz.

  3. Evet teknoloji üretmek konusunda ülkemiz malesef ki bayağı bir geride kalmış durumda dediğiniz gibi bu konuya daha çok önem verilmeli Evet ister istemez bu konulara daha çok ilgi göstermek zorundayız teşekkürler.

  4. En iyi yerli teknoloji bloglarının bazılarını duymuştum. Bilmediklerimi ziyaret ederim birazdan. Teknoloji çok uzmanı olduğum bir konu değil. Ama insan okudukça bir şeyler öğreniyor. Teşekkürler verdiğiniz güzel bilgiler için.

  5. Birbirinden değerli ve alanlarının en otoriter yerli teknoloji blogları bunlar. Bazıları sanırım eskisi kadar aktif değil ama yine de hala en iyi teknoloji bloğu olma konusunda rakiplerini zorluyorlar. Teşekkürler paylaşım için.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu