editördenmim

Bahar mimi

Sevgili blogger arkadaşlarım değerli bir blogger arkadaşım olan istiridye avcısı beni de bahar mimine eklemişti. 

Maalesef bu aralar biraz yoğundum ama geç olsun, güç olmasın dedim ve elimden geldiğince cevapladım sorularını, kendisine ve tüm bloggerlara saygılarımı sunuyorum.

1. Bahar bir insan olsaydı onunla aranız nasıl olurdu ?

Bahar insan olarak karşıma çıksaydı içinde çiçekler açan kuşların uçtuğu, yaprakların yeşerdiği. İnsanların içine yeni bir umut doğduğu daha mutlu olduğu bir baharla aram neden kötü olsun ki diye düşünüyorum. Kötü bile olsa o suç baharın değil benim olurdu.

2. Şu ana kadar yaşadığınız hayatın “bahar” kısmı hangi döneminiz ? O dönemde neler yaşadınız?

Ben şöyle anlatayım çocuğu olmayan bilmez ama gerçekten oğlum olmadan önce hiç bir şey umurum da değildi.Ölsem bile kesin umursamazdım ama şimdi öyle değil hani derler ya kendin için yaşa tamamda olmuyor be kardeşim önce oğlumu düşünüyorum. 

Kendim için çok yaşadım yine yaşarım da ama benim baharım oğlum ve onun da bana ihtiyacı var ve  benim baharım oğlumdur.

3. Bahar bir arkadaşınız olsaydı onun okumaya ihtiyacı olan kitabın ne olduğunu düşünürdünüz?


Martı Jonathan Livingston- Richard Bach

Richard Bach tarafından 1972 yılında yazılan öykü bir martının kendini aşarak sürüsünden sıyrılmasını ve özgürlüğe ulaşmasını konu almıştır.

bahar mim

4. Size baharı anımsatan insanlar var mı çevrenizde ? Varsa kimler?

Tabi ki var yine her zaman ki gibi ilk sıraya oğlumu koyuyorum. Gerisi ailem arkadaşlarım hepsi değil tabi ne bileyim bi güler yüz bile bazen baharı anımsatabilir.

5. Bahar temalı bir yağlı boya tablo yapmak isteseniz, resmin içinde olmazsa olmazınız ne olurdu ?

Kuşlar, çocuklar, çiçekler ağaçlar yapraklar herkesin baharı aynı zaman da gelmez. Tabi bahar resmi yapsaydım bunları daha çok kulanırdım diye düşünüyorum.

6. Bahar yorgunluğu ile mücadele eder misiniz? Yoksa kendini baharın kollarına yorgunca bırakmayı tercih edenlerden misiniz ?

Bahar yorgunluğu ile aşırı bir mücadele içerisine girmiyorum. Belkide hayat o kadar çok yoruyor ki baharın kini fark etmiyorumdur 🙂

7. Baharda gitmek istediğiniz coğrafyayı da sorup mimi sonlandıralım.

Tam bir şey diyemeyeceğim o anki ruh halime bağlı ama bir kanada’yı görmeyi düşünüyorum.
Hayatınızda umarım hep baharı yaşarsınız sevgiler.

Engin Çilekci

Keşfet, Öğren, Paylaş

İlgili Makaleler

80 Yorum

  1. Çok güzel bir mim yazısı olmuş 😊 Çocuklar çok farklı bahar mi denir dünyadaki cennet mi bilmiyorum. Fakat yeğenim olunca bile bu kadar huzur veriyorsa onunla vakit geçirmek evlat ne büyük bir umut olur insana:) Güzel baharlar görürüz umarim…

  2. Samimi cevaplarınız için çok teşekkürler Engin bey. Tavsiye kitabınız ilgi çekici duruyor. Hayatımızda baharı anımsatan insanlar her daim yer bulsun ve oğluşunuzla güzel günleriniz olsun. Ben evlat sahibi değilim ama tüm ebeveynler evlatlarını baharla özdeşleştirdiğine göre gerçekten bu işte bir iş var diyorum. Sağolasınız 🙂

  3. Martı muhteşem bir eser gerçekten.
    Samimi ve keyifli bir mim olmuş.
    Bahar mimi için Kanada aşırı soğuk Engin Bey, şöyle ailenizle keyif yapacağınız daha ılık bir yer mi seçseydiniz diyorum:) Kanada'da sırf karları küremek günlük 2 saat alıyor…
    Paylaşımınız için teşekkürler. Emeklerinize sağlık.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu