editördenmim

Yaz Mimi 2019 Mimleri

2019 Yaz mimi

Merhaba arkadaşlar ara ara düzenlediğimiz mimlerden bir tanesi ile yani yaz mimi ile yine karşınızdayız. En son bahar mimi yapmıştık, yaza girdiğimize göre yaz mimi de eksik olmasın, değil mi? 

Öncellikle beni mimleyen şiirler ve güzel sözler admini Ersin beye çok teşekkür ederim.
Arkadaşımızın yaz mimi yazısına buradan ulaşabilirsiniz.

Artık yaz mimi sorularını cevaplamaya geçebilirim 🙂

1. Yaz mı Kış mı

Ben yazı tercih ederim. Neden mi? Öncelikle yazın doğduğumdan dolayı olabilir sanırım. Belki merak eden olur, 15 ağustos. Bir çok arkadaşımız kış mevsimini tercih etmiş ama bu soruyu bir de kışın sorun bakalım. Muhtemelen yaz diyebilirler 😉 Havalar ısınsın artık tatile gidelim, köye gidelim, insanlar sokağa çıksın, ortalık şenlensin derler. Bu yüzden de insanların bu ruh hallerine henüz anlam veremedim galiba…

yaz mimi

2. Hayallerindeki tatil yeri neresi? Nedenleri? 

Ben Alaska’yı merak ediyorum, belki de daha çok insanlardan biraz uzaklaşmayı doğa ile baş başa kalmayı… Bir çok bölgesinde bakir yaşam olan yerlerden bir tanesi ve elbette biraz da merak işte. Siz de yorumlarınızla tavsiyede bulunabilirsiniz.

Hayâllerinde ki tatil yeri neresi ? nedenleri

3. Tatil hakkındaki en büyük beklentin nedir? 

Şimdi hangi amaçlı bir tatil olduğuna bağlı. En yorgun olduğum dönemlerde full her şey dahil olan yerlerde olmak isterim. Hiç bir şeye el sürmemek ve eksiksiz bir tatil olması benim için en uygunu ama yok sadece yeni yerler keşfetmek, doğada yeşillikler içinde bir yer olursa ve çok da yorgun değilsem, kendim yapmak, pişirmek, emek harcamak, yorulmak, doğada gezmek isterim. Bu sorunun tam cevabı mıdır bu, bilemedim ama aynı düşüncede olduğumuz kişiler aşağı yukarı anlamıştır.

4. Sınırsız bir bütçe, sınırsız bir yol masraf hakkı olsaydı elinde, bunu nasıl kullanırdın? 

Ben öyle çılgınlar gibi dünyanın her yerine gitmek istemezdim. Öncellikle çocuğumun eğitimi ve geleceği için gerekli yatırımları yapardım. Her işimi yoluna koyduktan sonra belli bir düzende gitmek, istediğim yerleri belirler ilk önce ilk görmek istediğim yerlere ve yardıma muhtaç olan ülkelerde çocukların ve ihtiyaç sahiplerinin ziyaretlerine giderdim. Tabi başta kendi ülkemiz olmak kaydı ile.. Nasıl olsa bütçede sıkıntı yok. Ben rahatsız olurdum bu kadar parayı sadece kendi zevklerim için harcamaya, siz ne düşünürsünüz bilmem.
Sınırsız bir bütçe, sınırsız bir yol masraf hakkı olsaydı elinde... Bunu nasıl kullanırdın?

5. Unutamadığınız bir tatil anınız var mı? 

Aslında çok var… Unutmadığınız deyince ne bileyim, sanki sadece yazdıklarım aklımda ve diğer her şey kaybolmuş gibi her şeyi hatırlıyorum 🙂 Bir keresinde bir yaz aşkı yaşamıştım. Gerçi kışın da biraz devam etmişti ama hava soğuduğundan mıdır nedir, biz de soğuyup ayrılmıştık. Ayrıca bir keresinde biri boğulmuştu.

6. Yazın yapmaktan en çok zevk aldığınız aktivite nedir?

Tabi burada da seçenekler var. Yazın başta deniz, kumsal, yüzmek gelir. Daha fazla yer görmek, gezmek. Bir de balık tutmak. Yazın daha çok balığa gidiyorum, istavrit ve mırmır yakalıyorum. Bir de yazın bahçede domates, salatalık, patlıcan, kabak yani kendi bahçemde meyve , sebzelerle ve toprakla uğraşmakta hoşuma gidiyor.

Umarım tatmin edici bir yaz mimi olmuştur 🙂 Arkadaşlar mim yazmak isteyenler buradan alıp devam ederler. Ben isim belirtmek istemiyorum. Katılmak isteyen herkes kendini mimlendi varsaysın…Hepinizi seviyorum. Saygılar ve Sevgiler.

Engin Çilekci

Keşfet, Öğren, Paylaş

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu